Arkham Productions

Arkham official web lair

Ominous worship of the divine tour 2012 – Ondskapt, The One, Somrak a Sekhmet 18.1.2012 v pražském klubu HooDoo!

Prosinec 8th, 2011

Ominous worship of the divine tour přijíždí také do Prahy a v roli headlinera nám představí surovou švédskou temnotu, která si za své rouhavosti vysloužila požehnání od velekněžích podsvětního hnusu – samotných Osmose Productions.

Řeč je o ONDSKAPT, poměrně „mladé“ black metalové formaci ze Stockholmu, která však navzdory svému nikterak dlouholetému působení na scéně není žádným nezkušeným hudebním začátečníkem. Spíše naopak! Poslední album této kapely „Arisen from the Ashes“ se setkalo u black metalového publika s nemalým úspěchem a jeho vydání se rozhodl zaštítit již výše zmíněný kultovní label Osmose Productions, který se v minulém roce ujal i re-edice starších alb Ondskapt. Fanoušci Funeral Mist, Watain, švédských Mortuus, Armagedda či Fides Inversa (kteří asi ne bezdůvodně vydali album též u O.P.) by si vystoupení Ondskapt určitě neměli nechat ujít! A těm, kteří zatím k jejich tvorbě nijak moc nepronikli, nabízí Ondskapt kromě vydatného hudebního zážitku i strhující vizuální performance.

Koho by náhodou až tolik nelákal severský styl Švédů, může se těšit na „doprovodné“ kapely, kterými jsou z Řecka pocházející The One a slovinští Somrak.

THE ONE pochází původně z Řecka, avšak již nějaký čas působí v Británii. Svou hudební dráhu zahájili též až počátkem druhého milénia a od té doby nahráli dvě dlouhohrající desky a též společná díla s kapelami značně obskurními, jako jsou Niroth, Ankrismah či Accursed. Můžeme očekávat zatuchlý neučesaný black metal typu Chaos Invocation převážně svižného tempa s nevybíravě hnilobnou příchutí.

Dalším účinkujícím je slovinská smečka SOMRAK, jejíž label Mater Tenebrarum Records je zároveň osnovatelem celého turné. Ačkoliv má kapela za sebou kromě několika demo nahrávek a splitů jen jedno řádné album, jejich hudební projev nepostrádá osobité rysy a specifika. Zřejmě se jim více než nahrávání ve studiu zalíbilo na koncertním pódiu, protože mají za sebou celkem početné zkušenosti s živým hraním. Vystupovali již například i po boku takových jmen, jakými jsou Urgehal, Inquisition, Sargeist či Horna a na kultovních festivalech jako Metal Mania, Under The Black Sun či tuzemský Dunkelheit.

Neslavný večer zahájí zástupci domácí black metalové scény SEKHMET, kteří zajistí náležitě kvalitní support tohoto rouhavého představení. Věříme, že ani fandové původně ohlášených Silva Nigra (kteří se moc omlouvají za neúčast a slíbili ji vynahradit pražským příznivcům jindy) nebudou nijak zklamáni. Po říjnové zkušenosti z Matrixu si možná někteří z vás pamatují, že Sekhmet naživo jsou opravdové peklo! Navíc kapela byla minulý rok aktivní i co se nahrávání týče, takže můžeme doufat, že s sebou přivezou nedávno vydané split alba „Prophets Of Pain“ či „Pure Blasphemy Till Death“.

Koncert se koná již 18. ledna od 20:00 v pražském klubu HooDoo!

Vstupné je 300 Kč

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!! Koncert byl z jistých důvodů PŘESUNUT z původně oznámeného Crossu do hudebního klubu HOODOO, který se nachází v Praze 10 na Vinohradech (více viz stránky klubu -> kontakt).

Leave a Reply

„Láska vdaných žen je nejcennější na světě, manželé o tom ovšem nevědí.“ Oscar Wilde
Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.